چطور بد زبانی کودک را اصلاح کنید. امین حق وردی روانشناس تربیتی ، اظهار داشت: فحاشی و بد زبانی کودک علت‌های مختلفی داشته از جمله مشاهده فیلم‌ها و کارتون‌های خشونت بار، رفتار والدین، آموزش از طریق بچه‌ها و همسالانش در مهد کودک و مدارس، باعث ایجاد این رفتار خواهد شد. به نقل از تبیان به گزراش باشگاه خبرنگاران، وی در ادامه گفت: اولین نکته در پیشگیری زا بد زبانی کودک، اصلاح رفتار والدین در صورت بد زبان بود نسبت به یکدیگر بوده که باید در نظر داشت رفتاری را که توسط بزرگ‌ترها دیده و شنیده باشند انجام ...

چطور بد زبانی کودک را اصلاح کنید

 
خبرگزاری

امین حق وردی روانشناس تربیتی ، اظهار داشت: فحاشی و بد زبانی کودک علت‌های مختلفی داشته از جمله مشاهده فیلم‌ها و کارتون‌های خشونت بار، رفتار والدین، آموزش از طریق بچه‌ها و همسالانش در مهد کودک و مدارس، باعث ایجاد این رفتار خواهد شد.

به نقل از تبیان به گزراش باشگاه خبرنگاران، وی در ادامه گفت: اولین نکته در پیشگیری زا بد زبانی کودک، اصلاح رفتار والدین در صورت بد زبان بود نسبت به یکدیگر بوده که باید در نظر داشت رفتاری را که توسط بزرگ‌ترها دیده و شنیده باشند انجام داده و الگوی خود قرار می‌دهند.

حق وردی اضافه کرد: آموزش درست حرف زدن توسط والدین به کودک و این که در موقعیت‌هایی که او خشمگین است به جای الفاظ زشت و رکیک چه کلماتی را باید بکار ببرد تا در طرف مقابلش، اثر بخش تر بوده و بتواند به هدف خود سریع تر دست پیدا کند.

این روانشناس در پایان تاکید کرد: احترام به کودک موجب شده تا او این رفتار را الگو در برقراری رابطه با اطرافیانش قرار داده و هرگز حتی در زمانی که از فرزند خود به شدت عصبانی بوده، از تنبیه خصوصا تنبیه بدنی استفاده نکنید، زیرا موجب لجبازی و پا فشاری او بر این رفتارش خواهد شد.

انتهای پیام/


خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه