هوای فرزندانتان را بیشتر داشته باشید. به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ جوانان دارای انرژی بالا و هوش و استعداد بی نظیری هستند که می توان از این نیروی مؤثر استفاده مطلوب شود اما در حال حاضر در برخی موارد به آن ها توجه لازم نمی‌شود یک جوان در دغدغه های گوناگونی از قبیل شغل و هزینه‌های سرسام آور ازدواج و غیره. دارد انها در این دوران بسیار احساساتی هستند و دوست دارند که به عواطفشان احترام گذاشته شود برخی از جوانان با تحصیلات بالا مجبورند برای گذراندن زندگی خود به شغل‌های نامرتبط با رش ...

هوای فرزندانتان را بیشتر داشته باشید

 
title

به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ جوانان دارای انرژی بالا  و هوش و استعداد بی نظیری هستند که می توان از این نیروی مؤثر استفاده مطلوب شود اما در حال حاضر در برخی موارد به آن ها توجه لازم نمی‌شود یک جوان در دغدغه های گوناگونی از قبیل شغل و هزینه‌های سرسام آور ازدواج و غیره... دارد انها در این دوران بسیار احساساتی هستند و دوست دارند که به عواطفشان احترام گذاشته شود برخی از جوانان با تحصیلات بالا مجبورند برای گذراندن زندگی خود به شغل‌های نامرتبط با رشته دانشگاهیشان غالبا با حقوق کم روی آورند این دغدغه ها باعث می شود که آنها ساز ناسازگاری بزنند و از زمین و زمان گله کنند.


* جوانان خود را سرزنش نکنید 

با این همه مشکلاتی که بر سر راه جوانان وجود دارد بهتر است که پدر و مادر ها هم داغ دل آنها را تازه نکنند و دائما احساساتشان را سرکوب نکنند بهتر است که که والدین خود را به جای فرزندانشان قرار دهند زمانی که پدر و مادر ها هم جوان بودند دغدغه‌های زیادی  داشتند اما یک خصیصه مثبت ان‌ها این بود که گرفتار چشم و هم چشمی‌های امروزی نبودند اما گروهی از جوانان امروز تمایل زیادی دارند که بهترین و متفاوت از همه باشند  و تمام تلاش آن ها این است که صبح تا شب کار کنند تا خواسته ها و آرزوهای خود را عملی کنند .

نرگس، 25 ساله،دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات می گوید: من از صبح تا ساعت 8 شب کار می کنم و حقوق کمی دریافت می کنم که کفاف زندگی و خرج و مخارج من را نمی‌دهد مادرم دائما اصرار دارد که من ازدواج کنم اما من دوست دارم تا هزینه‌های جهیزیه‌ام را جمع نکرده‌ام ازدواج نکنم خواستگاران  خوبی دارم که وضعیت مطلوبی هم دارند میخواهم آبرومندانه ازدواج کنم.

شکوفه عسگری کارشناس روانشناس عمومی می گوید: روش‌های فرزند پروری متفاوت است اما به صورت نسبی شیوه دوستانه پیشنهاد می شود ولی شیوه رفتاری مستبدانه والدین درباره برخی از رفتارهای مخرب فرزندان مورد نیاز است در کل سختگیری باعث ایجاد فاصله بین والدین و فرزندان ان‌ها خواهد شد انتخاب روشی برای ارتباط با فرزندان خود  موجب صمیمیت بیشتر و دستور پذیری بهتر آن‌ها می شود.


* مراقب غرور فرزندانتان باشید

جوانان در این دوره احساس غرور خاصی دارند و دوست دارند که این حس آن‌ها از بین نرود پدر و مادر می توانند با احترام به نظرات فرزندان خود خواسته‌های مد نظرشان را به شکل دوستانه عنوان کنند ولی بهتر است که علایق خود را به آن‌ها تحمیل نکنند جوانان اغلب با توجه به اینکه دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و در جامعه هم حضور دارند به خوبی بر موقعیت خود تسلط دارند ممکن است که تجربیات آن‌ها کم باشد که خانواده می‌تواند زمانی که احساس کردند فرزنداشان  به تجریبات ان ها احتیاج دارند وارد عمل شوند.

محمد 23 ساله کارمند بانک می گوید: پدر و مادرم به نظرات من احترام نمی گذارند و انتخاب های من را قبول ندارند و مادرم برای من خرید می‌کند آن‌ها با من طوری رفتار می‌کنند که فکر می کنم هنوز بچه‌ام و از پس کارهای خودم به خوبی بر نمی آیم  آن ها اعتماد به نفس من را از من گرفته‌اند.


* حق انتخاب را از فرزندان خود نگیرید!

بهتر است فرزندان خود را از کودکی به استقلال برسانید اگر فرندانتان را متکی به خود بزرگ کرده‌اید حداقل در زمان جوانی به آن ها هویت مستقل بدهید برخی از جوانان هستند که در سن 26 سالگی یا بیشتر هنوز برای زندگی خود نمی‌توانند تصمیم بگیرند به راستی مقصر اصلی ماجرا کیست؟ فرزندان تا کی می خواهند به خواسته‌های پدر و مادر خود متکی باشند ایا لازم نیست که فرزندان وابسته به والدین کمی از وابستگی خود بکاهند و طعم شیرین استقلال را تجربه کنند؟
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه