نقش کلیدی نوازش های عاطفی در زندگی. سارا فغانپور روانشناس اظهار داشت: افراد در هر سنی که باشند نیازمند نوازش از سوی افراد مهم زندگیشان بوده و اهمیت نوازش های عاطفی در زندگی افراد به اندازه ای است که از همان دوران کودکی انرژی مثبت را به روح و روان وارد می کند. به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران وی تصریح کرد: نوازش ها دو نوع هستند (منفی و مثبت) ، نوازش های مثبت همان نوازش های کلامی ، لبخند ، بوسه ، در اغوش گرفتن و . هستند که موجب ایجاد عزت نفس و اعتماد به نفس در کودکان و بزرگسالان خواهد ...

نقش کلیدی نوازش های عاطفی در زندگی

 
title

سارا فغانپور روانشناس  اظهار داشت: افراد در هر سنی که باشند نیازمند نوازش از سوی افراد مهم زندگیشان بوده و اهمیت نوازش های عاطفی در زندگی افراد به اندازه ای است که از همان دوران کودکی انرژی مثبت را به روح و روان وارد می کند.

به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران وی تصریح کرد: نوازش ها دو نوع هستند (منفی و مثبت) ، نوازش های مثبت همان نوازش های کلامی ، لبخند ، بوسه ، در اغوش گرفتن و ...هستند که موجب ایجاد عزت نفس و اعتماد به نفس در کودکان و بزرگسالان خواهد شد.

این روانشناس در خصوص نوازش های منفی ادامه داد:  نوازش های منفی مانند اخم کردن ، سیلی زدن ، تذکر دادن و ... که موجب پرخاشگری فرد می شود.

وی افزود: هنگامی که افراد از سوی والدین و یا شخص مهم زندگیشان نوازش های مثبت نمی بینند بدنبال نوازش های منفی رفته و با انجام اعمال ناشایست سعی در جلب توجه و گرفتن نوازش های منفی می شوند چرا که درنوازش های منفی عشقی نهفته است که افراد به دلیل نابلدی در ابراز احساسات ان را بروز می دهند.

فغانپور در پایان گفت: نوازش منفی گرفتن بهتر از بی نوازشی است زیرا این اتفاق موجب می شود که فرد اسیب دیده عشق و علاقه طرف مقابل خود را درک کند .
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه