فصل بهار است ، و شما باید هوای این فصل را دست کم نگیرد و مراقبت‌های پوستی را رعایت کنید تا پوستتان دچار مشکل نشود.

 فصل بهار است ، و شما باید هوای این فصل را دست کم نگیرد و مراقبت‌های پوستی را رعایت کنید تا پوستتان دچار مشکل نشود.

 فصل بهار اندکی از نظر سرما خفیف تر از زمستان است ، بنابراین شما باید برای داشتن پوستی نرم و با لطافت توصیه‌های طلایی تک رژ را فرا بگیرید و عمل کنید.

www.takroj.ir 3000312


لایه برداری روزانه پوست

همانطور که میدانید در فصل زمستان پوست شما کمتر نیاز به لایه برداری دارد تا بتواند در برابر سرما مقاومت کند و دچار خشکی و چین و چروک زودرس نشود. حال با امدن فصل بهار شما نیاز به لایه برداری با اسکراب یا سایر مواد طبیعی دارید.

شما در این فصل نیاز به سلول‌های پوستی زیادی ندارید زیرا سرما خیلی کمتر است. پس اجازه دهید منافذ پوستتان هوای تازه را اتشمام کنند.

 


خرید کرم‌های ضد آفتاب جدید

کرم‌های ضد آفتاب ، دارای SPF بسیار مناسب پوست هستند زیرا پوست شما را از مضرات نور آفتاب محافظت می‌نماید . حرارت , اشعه و شدت خورشید  در این فصل کم است ولی نباید از کرم ضد افتاب را فراموش کرد.

 SPF 30 یا بالاتر از یک گزینه بسیار عالی است و شما می‌توانید در صورت علاقه نمونه‌های ضد آفتاب رنگی را خریداری کنید.

 


توقف استفاده از روغن


شاید در زمستان از روغن‌های مختلفی مانند : زیتون ، نارگیل و کنجد برای لطافت پوست خشکتان استفاده می‌کردید اما در بهار باید بسیار کمتر استفاده کنید زیرا اب و هوا تغییر کرده و روغن زیادی برای پوست خوشایند نیست.

 


پرورش سلول‌های پوستی صورت

پس از لایه برداری ،برای سلامت و پرورش سلول‌های پوستی باید موادی که سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است را انتخاب کنید.ماسک صورت میوه و سبزیجات بهترین گزینه برای شما می‌باشد.

 

به طور مثال :  بلغور جو دوسر اضافه شده با زغال اخته و توت فرنگی گزینه خوبی برای تغذیه پوست شما می‌باشد.

 


مرطوب کنندگی پوست را فراموش نکنید

به جز پوست‌های خشک , پوست‌های دیگر نیازی به استفاده از روغن برای مرطوب کردن پوست ندارد. این به این معنی نیست که شما دیگر هیچ چیزی برای مرطوب کردن لازم ندارید بلکه شما باید از یک مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کنید تا پوست مرطوب و نرمی‌داشته باشید.

 

 

نوشیدن آب را فراموش نکنید!

شما هنوز هم نیاز به نوشیدن مقدار زیادی آب در ماه‌های دیگر بخصوص بهار دارید. با نوشیدن اب و آبرسانی به پوست میتوانید از چین و چروک پوست و حتی خشکی پوست جلوگیری کنید.

 

 

ترجمه شده توسط : سایت آرایشی و زیبایی تک رژ

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه