محیط خانواده بهترین مکان برای رشد خلاقیت کودکان. به گزارش تبیان اعظم ذوالفقاری روان شناس در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: بازی یکی از نیازهای اساسی کودکان و مهم ترین و اساسی ترین فعالیت کودک به شمار می رود که در عین سرگرم کردن کودک کارکردهای مهم دیگری را داراست که هر یک از این کارکردها به جنبه ای از زندگی کودک مربوط می شود و او را برای ورود به زندگی آماده می سازد. ذوالفقاری عنوان کرد: والدین نباید تعیین کننده نوع و شیوه بازی باشند بلکه بهتر است شرایط سالم بازی را فراهم ...

محیط خانواده بهترین مکان برای رشد خلاقیت کودکان

 
title

 به گزارش تبیان اعظم ذوالفقاری روان شناس در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان،  اظهار داشت: بازی یكی از نیازهای اساسی كودكان و مهم ترین و اساسی ترین فعالیت كودك به شمار می رود كه در عین سرگرم كردن كودك كاركردهای مهم دیگری را داراست كه هر یك از این كاركردها به جنبه ای از زندگی كودك مربوط می شود و او را برای ورود به زندگی آماده می سازد.

ذوالفقاری عنوان کرد: والدین نباید تعیین كننده نوع و شیوه بازی باشند بلكه بهتر است شرایط سالم بازی را فراهم و خود نیز به عنوان همبازی در آن بازی شرکت کنند و اجازه دهند تا كودك با قدرت خلاقیت خود بازی كند.

وی افزود: كودكان خلاق اغلب برای هر یك از وسایل بازی خود موارد استفاده متفاوتی پیدا کرده و از وسیله ای به سراغ وسیله دیگر می روند و از آن به انواع مختلف استفاده می کنند.

این روان شناس در پایان گفت: خانواده یكی از عوامل بسیار مهم در رشد پرورش كودكان محسوب می شوند و نقش مهمی در خلاقیت های كودكان دارند، كودك حساس ترین مراحل رشد خلاقیت را در محیط خانه سپری می كند. به همین دلیل محیط مناسب خانوادگی بهترین مكان برای رشد، شكوفایی و خلاقیت كودكان است.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه