بعد از یک روز کاری خسته کننده یا برگشت به خانه و تحمل سردی هوا یک دوش آب گرم می‌تواند حال شما را عوض کند . اما این دوش اب گرم چقد گرم می‌باشد؟ ایا تا بحال فکر کرده اید گرمی‌و داغی بیش از حد اب میتواند پوست شما را خراب کند ؟. میزان درجه حرارت آب حمام نباید خیلی بیشتر از ولرم باشد، وگرنه به پوست آسیب می‌رساند. همین که دوش آب گرم را باز می‌کنید، پوست خود را در معرض خطر قرار می‌دهید. هیچ قانون مشخصی برای تعیین درجه حرارت قطعی مناسب آب حمام وجود ندارد اما متخصصان پوست بر این باورند درجه حرارت م ...

بعد از یک روز کاری خسته کننده یا برگشت به خانه و تحمل سردی هوا یک دوش آب گرم می‌تواند حال شما را عوض کند . اما این دوش اب گرم چقد گرم می‌باشد؟ ایا تا بحال فکر کرده اید گرمی‌و داغی بیش از حد اب میتواند پوست شما را خراب کند ؟

hot-water-heater-

دوش آب داغ و نابودی پوست

میزان درجه حرارت آب حمام نباید خیلی بیشتر از ولرم باشد، وگرنه به پوست آسیب می‌رساند. همین که دوش آب گرم را باز می‌کنید، پوست خود را در معرض خطر قرار می‌دهید.هیچ قانون مشخصی برای تعیین درجه حرارت قطعی مناسب آب حمام وجود ندارد اما متخصصان پوست بر این باورند درجه حرارت مطلوب زیر ۱۱۰ درجه است. اگر آب اینقدر داغ باشد که نتوانید زیر دوش بایستید یا پوست تان قرمز شد، مشخص است درجه حرارت بالاست و باید آن را کم کنید.

آب بیش از حد داغ باعث می‌شود پوست چربی طبیعی خود را از دست بدهد و رو به خشکی برود، خارش و یا حتی اگزما ایجاد شود. باید حواستان باشد که حتی دوش‌های طولانی مدت با آب درجه ملایم تر هم می‌تواند چربی طبیعی پوست را بگیرد و آن را خشک کند.همچنین حمام با آب بیش از حد داغ منجر به از دست رفتن چربی طبیعی مو هم می‌شود و مو را خشک می‌کند و اگر موهای رنگ شده دارید، باعث می‌شود رنگ آن زودتر از بین برود.

آب داغ افزون بر این مشکلاتی که برای سطح پوست ایجاد می‌کند، به عمق آن هم آسیب می‌رساند. از آنجا که گردش خون را افزایش می‌دهد، خشکی و خارش سلول‌های ملتهب را تشدید می‌کند.

حمام آب داغ ربطی به سرطان ندارد

درجه حرارت بالای آب همچنین افت فشار خون می‌آورد و در پی آن فرد در حمام دچار سرگیجه می‌شود. همین ممکن است باعث غش کردن در حمام شود که خطرناک می‌باشد.شاید شما هم شنیده باشید که از قدیم می‌گفتند: «با آب داغ حمام نرو، سرطان می‌گیری!» چون کلر آب جذب پوست می‌شود. هیچ تاییده علمی‌ای برای این گفته وجود ندارد.

آب داغ منافذ پوست را باز می‌کند. اگر می‌خواهید از این منفعت آب داغ در حین حمام بهره مند شوید، تنها صورت خود را با آن بشویید و نگذارید بقیه بدن تان آسیب ببیند.

دوش آب داغ و نابودی پوست - تصویر 2
دوش آب داغ و نابودی پوست - تصویر 3


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه