با فرا رسیدن فصل پاییز ، پوست دستتان مانند کویر خشک و بی آب می‌شود و این بی آبی ، خشکی و زبری پوست دست را به دنبال دارد. در ادامه برای شما چندین توصیه مفید و طلایی جهت شاداب و زیبا نگه داشتن پپوست در پاییز , معرفی میکنیم.

003

حفظ زیبایی و لطافت پوست در پاییز

توجه به این توصیه‌ها موجب لطافت و شادابی پوستتان می شود:

– موقعی که در خارج از منزل هستید، حتماً از کرم ضدآفتاب استفاده کنید، مخصوصا در ارتفاعات و کوهها زیرا در این اماکن، بیشتر در معرض اشعه ماورای بنفش نور خورشید خواهید بود.

– اگر آب بدن شما کاهش یابد، در تشدید خشکی پوست موثر است. به شما توصیه می‌کنیم تا آب بیشتری بنوشید و حداقل روزانه ۲ لیتر مایعات مصرف نمایید. همچنین از خوردن مواد غذایی تند و قهوه و الکل خودداری نمایید.

– در مصرفمواد کافئین دار مثل قهوه و کولا صرف جویی کنید! کافئین باعث کاهش آب بدن و پوست و در نتیجه خشکی آن میشود.

– در مصرف مواد غذایی حاوی چربی امگا ۳ اسراف کنید! این چربی مفید در ماهی، انواع آجیل و تخمکتان وجود دارد.

– پوست خود را مرطوب نگه دارید. مدت ۵ دقیقه دوش آب گرم (نه خیلی داغ) بگیرید. سپس چند قطره روغن زیتون به آب وان اضافه کنید و در آن بنشینید. روغن زیتون باعث میشود پوست مرطوب شود (اگر وان حمام ندارید، میتوانید کمی‌روغن زیتون به پوست خود بمالید).

– به خاطر داشته باشید که حمام طولانی با آب خیلی داغ سبب از بین رفتن چربی طبیعی پوست می‌گردد. پس با آب گرم و نه داغ در زمانی کمتر از ۱۵ دقیقه دوش بگیرید. از صابون‌های خیلی قوی استفاده نکنید. از صابون‌های ملایم یا روغنی و یا صابون بچه استفاده کنید. بعد از حمام باملایمت خود را خشک کنید. بعد از حمام نباید احساس خشکی و کشیدگی پوست کنید.

آنهایی که پوست خشک دارند، لازمست در فصل سرما، فواصل استحمام را بیشتر کنند، زیرا استحمام روزانه و استفاده بیش از حد از مواد شوینده مانند صابون موجب تشدید خشکی پوست می‌شود.

brown-sugar-scrub

یک اسکراب برای رفع خشکی پوست دست در فصل زیبایی پاییز :

مواد موردِ نیاز:

½ فنجان روغن زیتون
½ فنجان شکر
¼ فنجان عسل

دستورالعمل:

روغن زیتون و شکر را با هم مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کنند. سپس این مخلوط را رویِ دستِ خود ماساژ دهید تا لایه برداری خفیفی صورت بگیرد. سپس دستانتان را با آبِ ولرم آبکشی کنید.

عسل را داخلِ ماکروفر گرم کرده و رویِ دستانتان قرار دهید (مراقب باشید که عسل بیش از اندازه داغ نشود). سپس دستانتان را با یک کیسه پلاستیک ببندید و برایِ ۳۰ دقیقه به همان حالت بگذارید، در آخر دستانتان را با آبِ ولرم آبکشی کنید.

توصیه مشاور: بهتر است عسل را با روش بن ماری یا حرارت غیر مستقیم گرم نماییدتا مطمئن شوید که خواص ان کاملا حفظ می‌شود.

گردآوری توسط : تک رژ

فقط با ذکر منبع مجاز به کپی برداری هستید.

حفظ زیبایی و لطافت پوست در پاییز - تصویر 3
حفظ زیبایی و لطافت پوست در پاییز - تصویر 4