تئاتر آکواریومی. آیا باید برای مدرسه کاردستی درست کنید و نمی دانید چه ایده ای بدهید؟ ما برای شما روش درست کردن یک کاردستی ساده اما زیبا و با وسایل دم دستی را آماده کرده ایم مطمئن باشید همه از این کاردستی خوششان خواهد آمد. وسایل مورد نیاز. جعبه کفش در دار. مقوای نازک A3. 1 کاغذ کپی. 2 صفحه کاغذ رنگی A4 در رنگ های آبی روشن و تیره. 5-6 عدد سیخ چوبی. یک ریسمان لامپ های ال ای دی (با ده لامپ). خط کش. کاتر. موکت. قیچی. ماژیک. هایلایت سیاه و رنگی. خودکار. چسپ نواری. چسپ مایع. چسپ ماتیکی. مراحل ساخت. ...

تئاتر آکواریومی
تئاتر آکواریومی

 آیا باید برای مدرسه کاردستی درست کنید و نمی دانید چه ایده ای بدهید؟ ما برای شما روش درست کردن یک کاردستی ساده اما زیبا و با وسایل دم دستی را آماده کرده ایم مطمئن باشید همه از این کاردستی خوششان خواهد آمد.

 وسایل مورد نیاز

 تئاتر آکواریومی - تصویر 2 جعبه کفش در دار

 تئاتر آکواریومی - تصویر 3 مقوای نازک A3 

 تئاتر آکواریومی - تصویر 4 1 کاغذ کپی

  تئاتر آکواریومی - تصویر 52 صفحه کاغذ رنگی A4 در رنگ های آبی روشن و تیره

 تئاتر آکواریومی - تصویر 6 5-6 عدد سیخ چوبی

 تئاتر آکواریومی - تصویر 7 یک ریسمان لامپ های ال ای دی (با ده لامپ)

 تئاتر آکواریومی - تصویر 8 خط کش

 تئاتر آکواریومی - تصویر 9 کاتر

  تئاتر آکواریومی - تصویر 10موکت

 تئاتر آکواریومی - تصویر 11قیچی

 تئاتر آکواریومی - تصویر 12ماژیک

 تئاتر آکواریومی - تصویر 13هایلایت سیاه و رنگی

 تئاتر آکواریومی - تصویر 14خودکار

 تئاتر آکواریومی - تصویر 15چسپ نواری

  تئاتر آکواریومی - تصویر 16چسپ مایع

  تئاتر آکواریومی - تصویر 17چسپ ماتیکی

 مراحل ساخت

تئاتر آکواریومی

 تئاتر آکواریومی - تصویر 19در ته جعبه یک قاب بکشید و آن را مانند شکل ببرید. 3 یا 4 خط در کناره ی جعبه بکشید و با کاتر ببرید. (دقت کنید که برش ها باید کمی پهن تر از قطر سیخ ها باشند.)
تئاتر آکواریومی

 تئاتر آکواریومی - تصویر 21 برای ساخت زمینه، کمی از مقوا را که ذره ای کوچک تر از سطح جعبه باشد تا داخل جعبه قرار گیرد برش بزنید.روی این قطعه هم برش های عمودی بزنید. 2 قطعه کوچک هم برش بزنید تا با کمک آنها زمینه را کمی بالاتر نگه دارید.

تئاتر آکواریومی

 تئاتر آکواریومی - تصویر 23قطعات را به هم بچسپانید. حالا چند مهره بردارید و آنها را به سر سیخ ها بچسپانید و از سوراخ ها رد کنید.

تئاتر آکواریومی

 تئاتر آکواریومی - تصویر 25حالا نوبت تزئین است. در جعبه را بردارید و از آن برای پس زمینه استفاده کنید. از کتاغذهای رنگی استفاده کنید تا یک منظره ی قطب شمالی درست کنید.

 تئاتر آکواریومی - تصویر 26 سه قطعه مقوای کوچک هم برش بزنید و با کاغذ رنگی تزئین کنید تا صخره های یخی بین خطوط عمودی زمینه درست شوند.

تئاتر آکواریومی
تئاتر آکواریومی

 تئاتر آکواریومی - تصویر 29حالا نوبت اضافه کردن مخلوقات قطبیست. چند پنگوئن و وال بکشید و آنها را برش بزنید و به سیخ ها بچسپانید.

تئاتر آکواریومی

  تئاتر آکواریومی - تصویر 31با یک سیخ چوبی چند سوراخ در تصویر زمینه ایجاد کنید تا لامپ های ال ای دی را در آن کار بگذارید. و با چسپ نواری رشته ی لامپ ها را پشت در سفت کنید.

تئاتر آکواریومی

تئاتر آکواریومی

 تئاتر آکواریومی - تصویر 34حالا می توانید بازی را شروع کنید و داستان سرایی کنید و نمایشنامه هایتان را اجرا کنید. می توانید حتی از تصویر زمینه دلخواه خود استفاده کنید.

تئاتر آکواریومی

https://telegram.me/tebyankoodak

 koodak@tebyan.com

منبع: نی نی یاری

تنظیم: فهیمه امرالله

شبکه کودک و نوجوان تبیان  

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه