با توجه به شروع مدارس شاید بسیاری از شما دوست داشته باشید در تعطیلات آخر هفته برای خانواده تان برنامه ای شاد و مفرح و در عین حال متفاوت تدارک ببینید. در این مطلب چند مکان تفریحی و در عین حال آموزنده را به شما معرفی می کنیم.

مجله اینترنتی برترین ها

هفته نامه سلامت - دکتر هانیه زائر رضایی: با توجه به شروع مدارس شاید بسیاری از شما دوست داشته باشید در تعطیلات آخر هفته برای خانواده تان برنامه ای شاد و مفرح و در عین حال متفاوت تدارک ببینید. در این مطلب چند مکان تفریحی و در عین حال آموزنده را به شما معرفی می کنیم که شاید از وجود آنها اطلاع نداشته باشید و بتوانید برای گذراندن تعطیلات تان از آنها ایده بگیرید.

موزه کاخ گلستان

مجموعه کاخ گلستان یادگاری به جای مانده از ارگ تاریخی تهران محل اقامت شاهان سلسله قاجار و از زیباترین و کهن ترین بناهای پایخت 200 ساله ایران است. بخش های مختلف این مجموعه در حال حاضر عبارت است از: ایوان تخت مرمر، خلوت کریم خانی، اتاق موزه (تالار سلام) و حوضخانه آن، تالار آینه، تالار عاج یا سفره خانه، تالار برلیان یا سفره خانه، تالار برلیان یا تشریفات، ساختمان کتابخانه،عمارت شمس العماره، عمارت بادگیر و حوضخانه وسیع آن، تالار الماس، کاخ ابیض و چادر خانه. عکاسی و فیلمبرداری در بعضی از قسمت ها بدون استفاده از فلاش و سه پایه مجاز است اما استعمال دخانیات در سراسر مجموعه ممنوع است.

از کاخ گلستان تا سورتمه تهران برای گردش کودکان

آدرس:
مجموعه تاریخی کاخ گلستان در میدان 15 خرداد (ارگ) تهران واقع شده است.

تلفن: 8-33113335


سیرک بین المللی آفتاب

این برنامه جذاب و بسیار دیدنی توسط هنرمندان بین المللی از 6 کشور و سیرک های بزرگ جهان از جمله انگلیس، هلند و روسیه برای اولین بار در ایران اجرا می شود و دارنده 2 مدال طلای جهانی از فستیوال MONTE CARLO و 5 رکورد جهانی در زمینه نمایش های تعادلی است که با حضور Alex PPentale استاد بزرگ حرکات تعادلی و مدرس توانمند آکادمی سیرک روسیه هر شب ساعت 9 تا 11 و تنها تا هفته اول مهر ماه اجرا خواهد شد.

این سیرک به این دلیل متفاوت است که برخلاف دیگر سیرک ها، در آن از حیوانات استفاده نمی شود و شادی و نشاط را به قیمت شلاق زدن و گرسنه نگه داشتن حیوانات بی گناه برای تماشاچیان به ارمغان نمی آورد بلکه با ترکیبی از بازی با توپ و بطری، آکروبات با نوارهای پارچه ای و حرکت های استقامتی دو نفره و چند نفره، حرکت های موزون و نمایش دلقک ها، کنار چند نمایش شعبده بازی و ده ها برنامه شاد و متنوع دیگر برای شما تماشاچیان خاطراتی بی نظیر و فراموش نشدنی می سازد.

از کاخ گلستان تا سورتمه تهران برای گردش کودکان

شما می توانید علاوه بر استفاده از سیرک، از سایر امکانات پارک ارم مثل باغ وحش، شهربازی و استخر نیز استفاده کنید و روز خوبی را همراه خانواده یا دوستان تان داشته باشید.

آدرس:
پارک ارم، پارکینگ باغ وحش، امکان دسترسی آسان از ایستگاه مترو اکباتان (ارم سبز) وجود دارد.

تلفن: 88174700 و 09100035926


موزه طبیعت و حیات وحش ایران

موزه طبیعت و حیات وحش ایران آشنا کردن مردم با میراث فرهنگی و طبیعی و شناخت اهمیت حفاظت از محیط سبز و حیوانات ایجاد شده است. ساختمان موزه با مساحتی حدود 12 هزار متر مربع در 2 طبقه، بخش های متعددی دارد که عبارتند از: بخش پرندگان و پستانداران با 6 سالن که به شرح ذیل است: سالن مارها، گوزن ها، خرس قهوه ای آمریکای شمالی و پرندگان، سالن آهو، قوچ، قرقاول، خرس، پلنگ، شغال، روباه، گرگ و سالن پستانداران قاره آفریقا و سالن آبزیان و خزندگان. بخش زمین شناسی با 2 سالن که در آن ویژگی های دوران های مختلف زمین شناسی از نظر محیط زیست جانوری و گیاهی به تصویر کشیده شده و سالن 8 که شامل بخش پروانه ها، عنکبوت ها، رتیل ها و عقرب هاست.

از کاخ گلستان تا سورتمه تهران برای گردش کودکان

روزهای بازدید: همه روزه 12:30-8:30 و 20:30-13:30 به جز ایام سوگواری و شنبه ها

تلفن: 22290002

نشانی: خیابان نیاوران، موزه دارآباد


گنبد مینا

گنبد مینا در واقع یک مجموعه با 2 کاربرد است:

1) یک شبیه ساز از جهان شناخته شده هستی، شامل کلیه کرات، اجرام سماوی، کهکشان ها و ستاره ها

2) سالن نمایش سه بعدی که در آن فیلم های علمی و اغلب با موضوعات نجومی پخش می شود.

از کاخ گلستان تا سورتمه تهران برای گردش کودکان

بنای گنبد مینا با وسعت نزدیک به 1800 متر مربع شامل یک سالن نمایش شیب دار با پتانسیل 150 عدد صندلی و پرده نمایش گنبدی با قطر 18 متر  است که با استفاده از سیستم های نمایش دیجیتالی با موضوعات شیمی، فیزیک و زمین شناسی است. ساختمان آسمان نما به شکل یک خورشید سمبلیک و با الهام از المان های معماری ایرانی اسلامی توسط مهندسان ایرانی ساخته شده و تجهیزات فضای داخلی آن توسط شرکت های مجرب ژاپنی، آلمانی و فرانسوی تولید شده است.

از دلایل ساخت این بنا می توان به توسعه فعالیت های علمی، فراهم آوردن محیطی آموزشی، تفریحی و رفاهی برای عموم مردم و ایجاد جذابیت علم و مباحث شناختی و طرح سوال های علمی برای افراد مختلف با گروه های سنی متفاوت و دریافت پیام های علم یو ایجاد علاقه به علم آموزی بین مردم اشاره کرد.

آدرس:


مسیر اول:میدان ونک، بزرگراه حقانی به سمت شرق، بعد از چهار راه جهان کودک، انتهای خیابان فرعی شهیدی.

مسیر دوم: بزرگراه مدرس جنوبی، میدان آرژانتین، بلوار آفریقا، بعد از ساختمان راه آهن، ورودی شهر گل

تلفن: 88194685


سورتمه تهران

اگر دنبال تفریحی هیجان انگیز در تهران می گردید ما به شما سورتمه سواری در ارتفاعات دربند تهران را پیشنهاد می کنیم. ایده اصلی این طرح از منوریل های متحرک نشأت گرفته است که از 20 سال پیش به عنوان یکی از مهیج ترین وسایل نفری در محیط باز به نمایش گذاشته شده است. این سیستم ریلی تفریحی تشکیل شده از ماشین های مجزا با حداکثر ظرفیت 2 نفر که سفر خود را روی ریل های سربالا و سرپایین با شیب های متفاوت با قابلیت سرعت ثابت حداکثر 40 کیلومتر آغاز می کند و به پایان می رساند.

از کاخ گلستان تا سورتمه تهران برای گردش کودکان

مهمترین امتیاز از لحاظ مسائل ایمنی در این نوع سورتمه تفریحی اتصال سورتمه به ریل هاست. این بدین معنی است که با وجود نیروی وارد شده به سورتمه حتی در بالاترین سرعت، سورتمه از ریل جدا نمی شود.

اضافه بر این سیستم کمربند ایمنی مسافر، این ضریب ایمنی در حرکت را افزایش می دهد. تمامی سورتمه ها مجهز به 2 ترمز مجزا هستند. ترمز اول به صورت اهرمی شکل در اختیار کاربر است که برای کنترل سرعت مورد دلخواه در طول مسیر به کار گرفته می شود. حتی در زمان ریزش باران این ترمز کارایی و قابلیت تنظیم سرعت را دارد.

ترمز دوم کاملا اتوماتیک است و هنگامی که سرعت کاربر به 40 کیلومتر در ساعت می رسد به طور اتوماتیک با وجود میل کاربر برای ادامه حرکت با سرعت بالا، سرعت را کاهش می دهد. اگر به بازی های پرهیجان علاقه دارید، لذت سورتمه سواری را از دست ندهید.

آدرس: تجریش، دربند، انتهای خیابان اسداللهی (باغ شاطر)، بوستان گلابدره، سورتمه تهران

تلفن: 22725307-22725197
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه