آرام ساختن نوجوان یک هنر است. به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ابراهیم غفاری حق روانشناس عمومی اظهار داشت: نوجوانی دوره تغییرات مهم شناختی، رفتاری، اخلاقی و اجتماعی توام با نوسانات شدید عاطفی بوده که بعضا با احساسات متناقض، تحریکات فیزیولوژیکی و یا به عبارتی پوچ گرایی، بی حوصلگی و پرخاشگری همراه است. وی در ادامه گفت: باید به نوجوان این اطمینان را داده که با هر ابراز نظری به خودش نگیرید و موضوع گیری نداشته باشد زیرا هیچ کس قصد خصومت و دشمنی با او را ندارد. غفاری تصریح کرد: والدی ...

آرام ساختن نوجوان یک هنر است

 
خبرگزاری

به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ابراهیم غفاری حق روانشناس عمومی اظهار داشت: نوجوانی دوره تغییرات مهم شناختی، رفتاری، اخلاقی و اجتماعی توام با نوسانات شدید عاطفی بوده که بعضا با احساسات متناقض، تحریکات فیزیولوژیکی و یا به عبارتی پوچ گرایی، بی حوصلگی و پرخاشگری همراه است. 
 
وی در ادامه گفت: باید به نوجوان این اطمینان را داده که با هر ابراز نظری به خودش نگیرید و موضوع گیری نداشته باشد زیرا هیچ کس قصد خصومت و دشمنی با او را ندارد. 
 
غفاری تصریح کرد: والدین باید تا جایی ممکن با خشم و عصبانیت فرزند نوجوان خود کنار آمده و مقابله به مثل موجب تشدید پرخاشگری وی شده و حتی عذرخواهی از نوجوان نه تنها از وقار شما نمی‌کاهد بلکه باعث افزایش و تحکیم رابطه والدین با او خواهد شد.
 
این روانشناس در پایان خاطرنشان کرد: بهترین کار آرام ساختن نوجوان و در یک موقعیت مناسب گفت و گو درباره علت پرخاش وی و مشکلات پیش آمده و حل و فصل کردن موضوع است.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه